Dveře a dětský pokoj

Děti jsou stvoření velmi náročné a jen tak něčím se jim nezavdacis. Proto i dveře, kterými se vchází do jejich království, musí být nápadité a zajímavé. No av neposlední řadě i bezpečné.
Jaké dítě, takové dveře?
Děti rostou velmi rychle a tomu se někdy musí přizpůsobit i vybavení jejich dětského pokoje. Musíme časem koupit větší postel, větší psací stůl, umístit větší množství poliček nebo skříněk a tak dále. No týká se to i dveří? Vždyť nakonec, nároky rostoucích dětí vzrůstají s jejich věkem a co se jim zdálo milé v šesti, ve dvanácti už považují za trapné.
No ale kam bychom došli, kdybychom jednou za pár let měnili i dveře do dětského pokoje? Proto je důležité při jejich výběru přemýšlet takto: nechci je vyměňovat a proto raději seženu dveře, které jsou dobré a vhodné pro každý věk dítěte a jsou takříkajíc nadčasové. A to se netýká jen jejich designu, ale především kvality a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.
Čím kvalitnější, tím lépe
V prvé řadě je důležitá kvalita materiálu. Vždyť nakonec znáte děti – jejich hry jsou často doslova divoké a nezřídka se stává, že nechtěně ale i chtě vrazí do okna, stěny, ale i dveří.
Kdyby hned prvním silnějším úderem v dveřích udělali nějakou díru nebo preliačeninu, takové dveře by za mnoho nestály. Samozřejmě, dveře by však neměly být ani příliš masivní a těžkopádné, aby zcela nepokazili dojem z dětského pokoje.
Ideálním materiálem pro dveře do dětského pokoje je CPL laminát, který vydrží to, co nevydrží jiný materiál. Jednoduše je velmi odolný proti fyzickému, respektive mechanickému poškození. V tomto případě se nemusíte bát mít takové dveře z dřevotřísky. Pokud však jejich povrch bude tvořit CPL laminát, děti dveře tak snadno nezničí.
V žádném případě sklo!
Někteří rodiče mají tendenci, samozřejmě v dobré víře, za každých okolností své děti sledovat, aby je ochránili. Proto chtějí vidět, co se neustále děje iv jejich dětském pokoji. Zda je to správné z psychologického hlediska nebo ne, necháme na posouzení odborníkem. V této souvislosti však rodiče dělají chybu, že do dětského pokoje nainstalují prosklené dveře.
Ačkoliv mohou být vybaveny tvrzeným bezpečnostním sklem, vždy je to jen sklo a to znamená, že se dá rozbít. Pokud tedy nechcete podobné věci řešit a stále se bát, zda dveře vašim dětem neublíží, prosklené dveře do dětského pokoje rozhodně nekupujte.