Dětský nábytek

Existuje spousta druhů dětského nábytku, které z nich jsou ale pro dítě opravdu potřebné v jednotlivých letech jeho života?

V pokoji pro dítě ve fázi kojence by neměl chybět přebalovací pult s příslušenstvím pro péči o dítě.  Jakmile váš syn či dcera povyrostou, jistě ocení prostorné regály na jejich hračky i skříně na oblečení, kterého bude jistě každým rokem čím dál více.

Dítě v předškolním věku tráví svůj volný čas zábavnými aktivitami, tudíž určitě nepohrdne například kostkami na stavění, vybavením pro malování nebo třeba, v případě holčiček, domkem s panenkami. Už od útlého věku dítěte nesmíte zapomínat na kvalitní a pohodlnou postel pro zdraví spánek. Každé dítě musí být na nový den svěží a plné energie.

dětský pokojJakmile začne dítě chodit do školy, v povinném vybavení dětského pokoje musí být dětský psací stůl, na kterém bude moci vaše ratolest plnit své domácí úkoly. Nezapomeňte na výběr kvalitní jídelní židlička pro děti . Se školou přichází i noví kamarádi, kteří občas přijdou vaše dítě navštívit. Proto je třeba dětský pokoj uspořádat tak, aby si zde mohlo hrát více dětí a nehrozilo jim žádné nebezpečí.

Jistě také řešíte dilema, pro jakou barvu nábytku se rozhodnout. Obecně se doporučuje pořizovat dětský nábytek se světlejšími a teplejšími barvami, které nepůsobí tak agresivně. Nicméně jde především o to, aby nábytek barevně ladil s celým dětským pokojem.