Dětské postele

dětská postelVybrat kvalitní dětskou postel nemusí být vždy úplně lehká záležitost. Jak tedy vybrat správnou postel, ve které se vaše dítě vyspí do růžova?

Jakmile dítě doroste do věku 2 a 3 let, je zapotřebí pořídit kvalitní dětskou postel, jež bude schopná sloužit až do studentských let.

Pro děti v předškolním věku je ideální menší postel o délce 140 – 160 cm. Výhodou této dětské postele je fakt, že v pokoji vytvoří prostor, kde si dítě může hrát. Navíc takováto menší postel může pro dítě působit během spánku bezpečně, jelikož usíná na menším prostoru.

Nicméně musíte počítat s tím, že v budoucnu budete své ratolesti nuceni pořídit novou postel. Dítě vyroste a do této menší dětské postele se už zkrátka nevejde. Starší děti uvítají, pokud jim pořídíte postel o rozměrech 90 x 200 cm. Taková postel, pokud se jedná o kvalitní výrobek, vydrží již do dospělosti.

dětská postelVelmi oblíbené jsou dětské postele s úložným prostorem. Ty jsou užitečné především v menších pokojích, kde nevíme, kam uklidit hračky nebo uložit oblečení. Úložný prostor pod postelí je velmi praktický a lze do něj ukrýt téměř cokoliv.

V případě nedostatku místa v pokoji lze jako alternativu k posteli s úložným prostorem zvolit patrovou postel, neboli palandu, pod kterou může být umístěný například psací stůl nebo skříň s hračkami.